305 - ochrana proti ptákům

Ceník

Použití
Máte-li problém s častým čištěním římsy nebo fasády, použijte tyto ochranné prvky. Zabráníte tak přistávání ptáků (většinou holubů) na římsách. Ochranný prvek 1671 nebo 1672 nainstalujte tak, aby hroty směřovaly vzhůru. Tím docílíte toho, že ptáci nemohou v tomto místě přistát.

Model 1671 nemá ochranu proti UV záření, proto jej doporučujeme použít pouze na místech, kam svítí slunce jen po ránu nebo pozdě večer. Modelům 1672 a 1673 UV záření nevadí a proto je můžete bez obav použít i na místech, kam se slunce opírá i v poledne. Model 1672G (podobný modelu 1672) je maloobchodní balení, které obsahuje 17 ks polykarbonátových destiček dlouhých 31 cm a ke každé destičce je 6 dvojitých drátů.

Pokud chcete zabránit například vlaštovkám ve stavění hnízda (obvykle staví hnízdo v rohu mezi střechou a zdí domu), požijte tento prvek opět tak, aby zabránil jejich přistávání. To znamená, že trny budou směřovat do prostoru, odkud ptáci přilétají - tedy vodorovně.

kliknutím na obrázek zobrazíte detailní pohled


1671 - ochrana trámů a říms proti usedání holubů - materiál PVC (délka 50 cm)


1672 - ochrana trámů a říms proti usedání ptáků - polykarbonátová destička s nerezovými dráty (délka 50 cm)


1672G - ochrana proti ptákům - polykarbonátová destička s nerezovými dráty
každý drát lze natočit v požadovaném směru - viz detail na obrázku vpravo


1672G = Maloobchodní balení = 5,2 m celkem
Obsah balení: 17 polykarbonátových destiček délka 31 cm, pro každou destičku 6 dvojitých drátů, 17 ks samolepicích pásků.


1673 ochrana trámů a říms proti usedání ptáků - materiál ocelová destička s nerezovými dráty (délka 100 cm)


1673
- detail výrobku z blízka

Pokud potřebujete zabránit ptákům v přístupu pod střešní krytinu větrací mezerou, použijte střešní větrací hřeben.


1650 - střešní větrací hřeben

Nejste-li si jisti s montáží, svěřte ji raději profesionálům. Zejména v případě potřeby použití montážní plošiny nebo pomocí horolezecké techniky.

Připevnění
Ochranné prvky jsou opatřeny otvory pro připevnění. Pokud máte římsu oplechovanou, nedělejte otvory do plechu. Pro lepení hrotového systému použijte například průhledný stále pružný silikonový tmel SILIRUB2®, který je neutrální a nenarušuje podklad. Povrch na který se bude systém instalovat musí být důkladně očištěný (špachtlí a drátěným kartáčem) od prachu a holubího trusu a musí být suchý. Teplota pro aplikaci silikonového tmelu je 5°C a více. Uvedený tmel je vhodný pro lepení na většinu stavebních materiálů. Tam, kde by nebyla jistota kvalitního přilnutí použijte podkladový nátěr - primer. Pro ošetření velmi exponovaných ploch použijte více prvků vedle sebe. Plochu je vždy nutné ošetřit v celé délce a šířce! U ploch méně exponovaných může být ošetřena pouze náletová hrana, tak aby nedocházelo ke znečištění fasády pod touto hranou.

[Zpátky na začátek stránky]

Copyright © [RV trading, spol. s r.o.]. Všechna práva vyhrazena.
Aktualizace stránky: 04.06.2013 13:59